KALNAI, MIGDOLAI IR INOVATYVŪS METODAI

ANTRASIS „IMPEET“ PROJEKTO PARTNERIŲ SUSITIKIMAS

Saulėtą popietę vykome iš Romos, visą kelią žavėjo kalnų didybė, traukinys įvažiavo į kalnų masyvu apgaubtą, pietinėje Italijos dalyje Valle Peligna plokščiakalnyje įsikūrusį, Sulmona miestą. Priešistoriniais laikais šiame plokščiakalnyje tyvuliavo ežeras, o nuolatiniai vandens srautai vis dar drėkina aplinkinius laukus ir vynuogynus. Miestas žavi senamiesčiu, kuris mena Romėnų laikus. Pagrindinėje gatvėje yra puikus Viduramžių inžinerijos pavyzdys, 1256 m. pastatytas akvedukas „L’Acquedotto di Sulmona“. Tai 21 smaili arka suskirstyta į tris skirtingas dalis, kad būtų galima transportuoti vandenį iš Gizio upės į Sulmonos miestą slėnyje ir, nepaisant kelių niokojančių žemės drebėjimų, šis statinys išliko nepaliestas. Miestas garsus ir tuo, jog jame gimė, gyveno ir kūrė Romėnų poetas Ovidijus.

Būtina paminėti, jog Sulmona yra cukrumi dengtų migdolų sostinė. Italai naudoja šiuos saldainius švęsdami gimimo dienas, vestuves ir jubiliejus, o dauguma jų yra pagaminami būtent šiame mieste. Tradicija kilusi romėnų laikais, kai svečiams būdavo padovanojama saldainių, o XVII amžiuje Sulmonos „Santa Chiara“ vienuolyno vienuoliai pradėjo saldainius vynioti į spalvingus popierėlius ir iš jų kurti mozaikas, gėles ir krepšius.

Pirmąjį rytmetį pasitiko projekto partneriai, „Istituto Comprensivo Panfili Swerafini-Lola Di Stefano Sulmona“, mokytojai, mokiniai ir miesto bendruomenė. Skambėjo mokyklos mokinių orkestro atliekamos melodijos, susirinkusieji pagerbė išklausydami valstybinus himnus. Renginyje dalyvavo ir sveikino mokyklos ir vietinės valdžios atstovai, verslo atstovai, projekto partneriai, o įamžino vietinė televizija. Kitos dienos ryte buvo parodytas reportažas, kurį, tiesa italų kalba, galima pasižiūrėti nuspaudus šią nuorodą: https://www.youtube.com/watch?v=beTuUdF3iGo

Tuomet dirbome su pirmuoju intelektiniu produktu – „Bendrojo lavinimo mokyklų 12-15 metų amžiaus mokiniams imitacinio verslo įmonės koncepcija“ (Practice Enterprise’s Competencies Framework). Pavakarę mus pakvietė mokykloje įsikūrusios imitacinės bendrovės „Confetti Panfilo Serafini“ mokinukai, kurie su nepaprastu užsidegimu ir labai atsakingai pasakojo apie bendrovės veiklą, pasiekimus, demostravo darbo įgūdžius. Vakare nuvykome į vieną iš šešių saldainių gamyklų, kur stebėjome visą jų gamybos procesą, tuomet vakarojome su miesto bendruomene, mokiniai aktyviai domėjosi studijavimo Vilniaus kolegijoje galimybėmis.

Antrąją dieną dirbome kurdami antrąjį intelektinį produktą – Mokomąją medžiagą mokytojams, pagal kurią bus apmokyti Imitacinės bendrovės vadovai (Handbook for Practice Enterprise Trainer in Secondary Education). Vakare išvykome į Peskarą, kur šeštadienį ryte laukė skrydis į Bergamo ir į Vilnių.

Taip 2019 m. kovo 6-9 dienomis vyko antrasis projekto #ErasmusPlus projekto „Innovative method to promoting entrepreneurship education to teenagers“ (#IMPEET) Nr. 2018-1-LT01-KA201-046977 partnerių susitikimas, kuriam vadovavo Vilniaus kolegijos „Simulith“ centras ir jo atstovai R. Bačiulytė ir M.Ignatonis.

Esame laimingi, jog „Erasmus+“ programos projektai suteikia puikią galimybę kurti naujus produktus, keistis patirtimi, pažinti šalių kultūrą.

#liba #vilniauskolegija #penworldwide #practiceenterprise #learningbydoing #confetti #serafini

Akimirkos:  #ASOCIACIJALIBA #IB #IMITACINEBENDROVE

#ErasmusPlius #penworldwide #skillsdevelopment #practiceenterprises

Išsamiau apie projektą http://sl.viko.lt/impeet