VERSLO REVOLIUCIJA

Sudeikių miestelio (Utenos rajonas) daugiafunkciame centre vyko studentų verslumą skatinantys renginiai „Verslo revoliucija“.

2019 m. spalio 17 d., po Europen-Pen International Tarptautinės plėtros vadovės Svenjos Zenz, Utenos kolegijos direktoriaus dr. Raimundo Čepuko, „Simulith“ centro vedėjos Rimos Bačiulytės, ir Utenos raj. savivaldybės Sudeikių seniūnijos seniūno Virgilijaus Gaižausko sveikinimo žodžių vyko tarptautinis seminaras „Sėkmingo verslo žingsniai“. Seminaro metu skaityti pranešimai ir organizuotos diskusijos. Seminare pranešimą tema „Jaunimo verslumo ugdymo aktualijos ir iššūkiai“ skaitė Vilniaus kolegijos „Simulith“ centro verslo konsultantas, asociacijos „Liba“ prezidentas Marius Ignatonis. Pavakarę organizuota edukacinė programa „Nuo amato link verslo“, jos metu lankytasi skulptoriaus Jono Šimonėlio Sirutėnų kaime  įrengtame akmens skulptūrų parke ir Vytauto Valiušio keramikos muziejuje.

Spalio 18 d. rytmetį vyko imitacinių bendrovių vadovų pasitarimas, kuriame pirmą kartą, pasinaudojus technologijų teikiamais privalumais, buvo galima dalyvauti ir nuotoliniu būdu.

Kiek vėliau IB vadovai buvo pakviesti dalyvauti praktiniame seminare „Socialinė atsakomybė ir vertybės versle“, kurį vedė Baltijos koučingo centro plėtros vadovas Povilas Petrauskas. Studentai ir moksleiviai dalyvavo konkurse „Jaunos idėjos šiuolaikiškiems sprendimams“. Konkurso tikslas – skatinti jaunimo verslumo ir kūrybiškumo, komandinio darbo įgūdžius siūlant sprendimus ir idėjas Sudeikių krašto įveiklinimui ir žinomumo didinimui. Konkursas buvo dviejų dalių – pirmoji, namų užduotis, kurias dalyviai turėjo paruošti prieš atvykdami į renginį, ir antroji – darbas naujai, atsitiktine tvarka, sudarytose komandose.

Apdovanojimai už geriausiai atliktą namų darbų užduotį atiteko IB „Miglė“ komandai (studentai Radvilė Kraujalytė, Alvita Račicka, Silvestras Žoloch, vadovė Ilona Kojelytė) ir IB „Vilionė“ komandai (studentės Greta Vasiliauskaitė, Gabriela Ratabylska, Karolina Rasimovičiūtė, vadovė Ramunė Rapkauskaitė).

Pirmąją vietą antroje užduotyje iškovojo komanda „Turistai“ – Radvilė Kraujalytė (IB „Miglė“, Vilniaus kolegija), Vadim Lisunov (IB „Interjeras“, Utenos kolegija), Aušra Urbutytė ir Kornelija Amalaitė (IB „Vizija“, Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokykla).

Dėkojame Utenos kolegijai, o ypač Utenos kolegijos Elektroninio mokymo centro vadovei dr. Jūratei Urbonienei ir Verslo ir viešosios vadybos katedros vedėjai Jūratei Aksomitienei už nepriekaištingai organizuotą renginį ir už išskirtinį dėmesį renginio dalyviams.

Renginio akimirkos Pauliaus Šakalio, Tado Gasiulio ir Editos Šileikytės nuotraukose: Pirmoji diena, Antroji diena

Vilniaus kolegijos „Simulith“ centro ir Utenos kolegijos informacija