Virtualaus ir kūrybiško verslo akademija

Gruodžio 13-14 d. Utenos kolegijoje vyko Utenos kolegijos Elektroninio mokymo centro dėstytojų inicijuoto ir LR Švietimo ir mokslo ministerijos remiamo projekto Virtualaus ir kūrybiško verslo akademija renginiai.

Visi renginiai buvo skirti studentų verslumui ugdyti, verslo idėjoms generuoti bei patirčiai kuriant verslą pasidalinti. Pagrindiniai renginių dalyviai – imitacines bendroves turinčių mokymo institucijų moksleiviai, studentai ir dėstytojai.

Gruodžio 13 d. moksleiviai, studentai, dėstytojai turėjo puikią galimybę dalyvauti tęstinėje tarptautinėje vaizdo konferencijoje „Verslumo ugdymo aspektai formaliajame ir neformaliajame švietime‘2016“. Konferencijoje tiek realiai, tiek ir virtualiai buvo skaitomi pranešimai verslumo ugdymo tema iš įvarių pasaulio šalių: Lietuvos, Vokietijos, Italijos, Kanados, Jungtinės Karalystės, Rusijos. Tinklo EUROPEN-PEN International vykdantysis direktorius Scott Mitchell, šiuo metu viešintis Kanadoje, pasveikino konferencijos dalyvius ir pristatė imitacinių bendrovių veiklą visame pasaulyje ir praktikos svarbą jose ugdant besimokančiųjų verslumo gebėjimus. Lietuvos imitacinių bendrovių asociacijos LIBA prezidentas Marius Ignatonis ir imitacinių bendrovių tinklo SimuLith atstovė Danguolė Ignatonienė palinkėjo konferencijos dalyviams siekti geriausio ir įvairių renginių pavyzdžiais pademonstravo studentų išmonę ir kūrybiškumą.

Į renginį pakviesti verslo atstovai, ne tik skaitė pranešimus, bet ir organizavo diskusijas, kurių pagrindines mintis ir rezultatus pristatė visiems konferencijos dalyviams. Vertingus patarimus studentams savo pranešime  „7 ingredientai sėkmingo verslo startui“ ir organizuotojes diskusijoje „Kuriančios ir griaunančios nuostatos versle“  dalino UAB „M Capital“ regiono vadovas Žilvinas Butkevičius, derybų ir pardavimų konsultantas, derybos.lt įkūrėjas Darius Rupšlaukis savo patirtimi dalijosi pranešime „Kaip hobį paversti verslu“ ir diskusijoje „Kaip atrasti ir realizuoti savo svajones“. Inga Samušienė, amatininkė, prekės ženklo „Bure Bure“ įkūrėja ir vystytoja, konferencijos dalyvius pakvietė į diskusiją „Asmeninio prekės ženklo (mados) kūrimas: nepriklausomybės siekis ir idėjų realizavimo būdas“. Restorano Burgundija (Basanavičiaus g.55, Utena) savininkė Žydrūnė Skardžiūtė-Ladinskienė su studentais kalbėjosi apie tai kaip užtikrinti gerą aptarnavimą ir pasiekti kliento širdį.

Studentų verslumo ugdymo patirtimi dalijosi konferencijos pranešėjai iš Klaipėdos, Utenos, Panevėžio, Vilniaus. Ramutė Narkūnienė, Utenos kolegija, pristatė praktikos imitacinėje bendrovėje „Interjeras“ studentų vertinimą, Jūratė Leonavičienė, Klaipėdos valstybinė kolegija, kalbėjo apie profesinės veiklos praktikų veiksmingumą studentų požiūriu, Rasa Romerytė Šereikienė. Lietuvos verslo kolegija, pristatė darbuotojų atrankos principus ir kaip vyksta adaptacija imitacinėje bendrovėje. Studentės Živilė Baltutytė ir Karolina Mackevičiūtė iš Vilniaus kolegijos pasidalijo savo požiūriu į imitacinėse bendrovėse įgytų kompetencijų panaudojimą renkantis darbą, Gabrielė Masiliūnaitė ir Jurgita Sipavičiūtė iš Panevėžio kolegijos pristatė atliktą tyrimą „Verslo mokesčių panaudojimas Panevėžio miesto savivaldybėje“. Konferencijos pranešėjai iš užsienio dalijosi sava patirtimi: Svetlana Fomina ir Svetlana Yurak iš Sank Peterburgo pristatė Studentų verslumo mokymo programą Sankt Peterburge, uteniškė Jurga Skeirytė  prisijungė prie konferencijos iš Liverpulio ir skaitė pranešimą „Galvok, planuok, veik! Kūrybinio verslo kūrimas Jungtinėje Karalystėje“, profesorius Daniele Gualdi iš Bolonijos universiteto (Italija) pristatė atlikto tyrimo „Imitacinių bendrovių patirtis universitetuose: tarptautinė apžvalga“  rezultatus, Dirk Bohn pristatė dvilypio profesinis švietimo ir mokymo modelį Vokietijoje.

Konferencijos programa buvo pasiekiama kiekvienam ne tik atvykusiam į Utenos kolegiją, bet ir stebintiems konferenciją virtualiai. Visi konferencijos pranešimai buvo transliuojami internetu,  daromi pranešimų įrašai, kurie po renginio yra skelbiami čia.

Po konferencijos visi dalyviai buvo pakviesti į edukacinę programą „Šakočio kelias“ UAB „Romnesa“.

Gruodžio 14 d. vyko parodomosios derybos tarp imitacinių bendrovių, kuriose savo paslaugas siūlė ir kitų imitacinių bendrovių paslaugas palankiomis sąlygomis įsigijo Utenos kolegijos, Lietuvos verslo kolegijos studentai. Derybos taip pat buvo transliuojamos internetu. Tuo pačiu vyko ir virtuali prekyba tarp imitacinių bendrovių.

Utenos profesinio rengimo centro ir Alantos verslo ir technologijų mokyklos moksleiviams Utenos kolegijos dėstytojos Rasa Bražulienė ir Ramutė Narkūnienė organizavo praktines verslo dirbtuves, kuriose moksleiviais susipažino su imitacinių bendrovių modeliu, įsitraukė į jų veiklas. Daugiau